Aż 11 razy swój spektakl pt. "Dziwaczki" może zaprezentować na festiwalu teatralnym w Awinionie grupa teatralna o tej samej nazwie.

     Dziwaczki to zespół, w którego skład wchodzą absolwentki i studentki AST we Wrocławiu. Czerpiąc z połączenia stylistyki teatru ruchu oraz teatru muzycznego w centrum, stawiają relacje między muzyką, plastyką sceny i ciałem aktora. Czynnie działają od stycznia 2018 roku.
     Zespół dostał zaproszenie na jeden z największych festiwali teatralnych na świecie Avignon Le Off we Francji. To wielkie wyróżnienie i niepowtarzalna szansa dla grupy, która może zaprezentować swój spektakl pt. Dziwaczki aż 11 razy. Dodajmy, że autorką scenografii i kostiumów jest żninianka Marianna Lisiecka.
     Aktorki same muszą zadbać o opłacenie podróży, zakwaterowania i przewozu scenografii do Awinionu. Aby wyjazd doszedł do skutku trzeba na ten cel uzbierać 15.000 zł. Dlatego już teraz startuje zbiórka na wspieramkulture.pl. Więcej informacji tutaj.

(mj), 5 VI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry