Jubileusz żnińskiego LO zainspirował nas, by odkurzyć stare taśmy i po latach posłuchać pierwszego programu kabaretu Buda z grudnia 1976 roku. Wybraliśmy kilka numerów z tego programu do emisji na naszym portalu.

Członkowie kabaretu "Buda" fot. Jacek Mielcarzewicz
Członkowie kabaretu "Buda" fot. Jacek Mielcarzewicz

     Po podróży, jaką odbyły w czasie i przestrzeni (z taśm do magnetofonu szpulowego z roku 1976 do współczesnego formatu cyfrowego), materiały są teraz gotowe do publikacji.

     W programie kabaretu znajdują się m.in. poniedziałkowy apel szkolny w krzywym zwierciadle i rozmowa telefoniczna przyszłej maturzystki. Nie zabrakło również piosenki, której bohaterem jest ówczesny dyrektor szkoły.

     Przez najbliższe dni na naszej stronie pojawiać się będą kolejne części materiału - łącznie 6 odcinków.

     Kabaretowi Buda poświęcony jest też artykuł Karola Gapińskiego Buda to my, kabaret "Buda" - to my, opublikowany w Pałukach z 7 czerwca 2018 r. (nr 1373 [23/2018]). Gazetę można zamówić w naszym sklepie internetowym.

     Lista odcinków do obejrzenia:

     Kabaret Buda, rok 1976, odcinek 1: Apel

     Kabaret Buda, rok 1976, odcinek 2: Dyrektor

     Kabaret Buda, rok 1976, odcinek 3: Chemica

     Kabaret Buda, rok 1976, odcinek 4: Matura

     Kabaret Buda, rok 1976, odcinek 5: Bąk, Bąk

     Kabaret Buda, rok 1976, odcinek 6: Wystąpili

 

(dk), 2 VIII 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry