Słowa piosenek Gangu Marcela są dobrze znane przede wszystkim pokoleniu, Trzeciego Wieku. Dlatego na koncercie zespołu w Żninie nie brakowało chętnych do wspólnego śpiewania z muzykami. Znaleźli się i tacy, którzy występ Gangu Marcela potraktowali jako doskonałą okazję do tańca pod sceną.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem fot. Karol Gapińsk
Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem fot. Karol Gapiński

     Jesienią minie 40 lat od założenia w Katowicach zespołu Gang Marcela. To jedna z najpopularniejszych w Polsce grup muzycznych, które wykonują muzykę country. Przy czym w jej przypadku nie brakuje też nawiązań do popu i folku. Tą muzyczną mieszanką Gang Marcela podbił polskie sceny. Największe przeboje grupy to: Tyle złamanych serc, Ojciec żył tak, jak chciał, czy też Kto, jeśli nie ty.

     Obecnie w skład zespołu wchodzą Barbara i Marceli Trojanowie oraz Jan "Johny" Maliński, który śpiewa, a także gra na gitarze i saksofonie. Gang Marcela  wykonał swoje największe przeboje podczas koncertu pod Basztą w Żninie w sobotę, 4 sierpnia. Wydarzenie to zwieńczyło III Gminny Dzień Seniora w Żninie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 6 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry