Na terenie muzeum w Wenecji podsumowane i zakończone zostały warsztaty garncarskie, w których wzięło udział trzydzieścioro dzieci z terenu powiatu żnińskiego.

Nie tak łatwo było rozpoznać po wypaleniu wykonane miesiąc wcześniej prace. fot. Marta Złotnicka
Nie tak łatwo było rozpoznać po wypaleniu wykonane miesiąc wcześniej prace fot. Marta Złotnicka

     Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Humanitas i Muzeum Ziemi Pałuckiej. Na początku lipca trzydzieścioro uzdolnionych plastycznie i manualnie dzieci w wieku ok. 9-10 lat pod okiem Albina Sokoła, archeologa z biskupińskiego muzeum, pradziejową metodą tworzyło własne wyroby garncarskie i medaliony. Żeby uzyskać trwałość musiały one wyschnąć i zostać wypalone. To ostatnie miało miejsce 9 sierpnia. Organizatorzy warsztatów dla dzieci i ich rodzin przygotowali też ognisko z kiełbaskami.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 10 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry