Muzeum Ziemi Pałuckiej w miniony weekend dla turystów odwiedzających oddział muzeum w Wenecji przygotowało wiele atrakcji.

Duże wrażenie na widzach robili rycerze na koniach fot. Marta Złotnicka
Duże wrażenie na widzach robili rycerze na koniach fot. Marta Złotnicka

     Festyn rycerski przy ruinach zamku Mikołaja Nałęcza odbywał się i w sobotę, i w niedzielę. Goście mogli m.in. obejrzeć widowisko w wykonaniu rycerskich grup rekonstrukcyjnych „Grzymalici kontra Nałęcze” oraz pokazy jazdy konnej. W sobotę wieczorem natomiast z dworca kolejki wąskotorowej wyruszył do Wenecji muzyczny pociąg (zobacz więcej zdjęć) wiozący turystów na noc z parowozami. Tym razem podróży towarzyszyły ludowe klimaty, gdyż wystąpiła kapela „Pałuki”, przygrywając tak skocznie, że niektórym nogi same rwały się do tańca.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 13 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry