- Witam wszystkich, którzy chcieli przyjść na to otwarcie i wziąć udział w 24. odsłonie festynu archeologicznego - powiedział w sobotę (15 września) dyrektor Muzeum Archeologicznego Henryk Paweł Dąbrowski. Festyn, który odbywa się pod hasłem ArcheoMarket - od wymiany po stragany, potrwa do niedzieli (23 września).

Przecięcie grubej liny zainaugurowało kolejny festyn archeologiczny w Biskupinie fot. Magdalena Kruszka
Przecięcie grubej liny zainaugurowało kolejny festyn archeologiczny w Biskupinie fot. Magdalena Kruszka

     Na otwarciu festynu obecni byli m.in. dyrektor departamentu kultury i dziedzictwa narodowego Jerzy Janczarski z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przedstawiciele wojewódzkiego konserwatora zabytków Elżbieta Dygaszewicz i Tamara Zajączkowska, starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, przewodnicząca Rady Powiatu w Żninie Józefa Błajet, poprzedni dyrektor Muzeum Archeologicznego w Biskupinie Wiesław Zajączkowski, a także przedstawiciele służb mundurowych, lasów państwowych, lokalnych samorządów oraz przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

     Podczas uroczystości Jerzy Janczarski, stwierdził, że ćwierć wieku temu rozpoczęła się historia bez wątpienia najciekawszej, największej turystyczno-kulturalnej imprezy, jaka w tym kraju się odbywa i corocznie na Pałuki ściąga kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

     Goście na teren rezerwatu weszli po tym, jak Michał Ostry Ostrowski przeciął toporem grubą linę. Wszyscy ruszyli zwiedzać m.in. przygotowaną wystawę tematyczną.

     O tym, co ciekawego będzie się działo podczas festynu na bieżąco informować będzie wydawana na półwyspie biskupińskim Gazeta Biskupińska (jej kolejne numery oraz program festynu na naszej stronie internetowej).

Magdalena Kruszka, 15 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry