W czwartek 4 października sala widowiskowa Żnińskiego Domu Kultury wypełniła się osobami obecnie i w przeszłości związanymi z Muzeum Ziemi Pałuckiej oraz z przyjaciółmi tej instytucji kultury.

Trzej tenorzy uświetnili uroczystość fot. Karol Gapiński
Trzej tenorzy uświetnili uroczystość fot. Karol Gapiński

     Goście przybyli z gratulacjami, kwiatami, upominkami i życzeniami dla muzeum z okazji 55-lecia powstania tej instytucji. Życzenia te składali przedstawiciele władz samorządowych Żnina i powiatu żnińskiego, a także wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa. W imieniu samorządu wojewódzkiego przekazał on na potrzeby muzeum m.in. kolumnę nagłośnieniową. Podziękowania odebrali zarówno dyrektor Jędrzej Małecki, jak i kierownicy oddziałów żnińskiego muzeum oraz zasłużeni pracownicy. Z prelekcją na temat historii MZP wystąpił Michał Woźniak, który jest specjalistą ds. promocji w żnińskim muzeum.

     W drugiej części dla  uświetnienia jubileuszu odbył się koncert trzech tenorów. Wystąpili artyści związani z Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Operowym w Łodzi i Teatrem Muzycznym w Poznaniu: Łukasz Ratajczak, Paweł Krasulak i Dawid Kwieciński, a przy fortepianie Artur Pilch. Koncert poprowadzi Błażej Stawiarski.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 5 X 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry