Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Kcyni zainaugurowano 9 listopada.

 Dyrektor Michał Poczobutt wcielił się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego fot. Robert Nowicki
Dyrektor Michał Poczobutt wcielił się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego fot. Robert Nowicki

     Najpierw o 11.11 na płycie rynku zgromadziła się kcyńska młodzież z Przedszkola Miejskiego, Niepublicznego Przedszkola, Szkoły Podstawowej im. Jana  Czochralskiego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Młodzież odpowiedziała na apel Minister Edukacji Narodowej i stanęła w szranki bicia  Rekordu dla Niepodłej, śpiewając w całej Polsce o tej samej godzinie hymn państwowy.

     Wieczorem z kolei zaproszono mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Koordynatorem był dyrektor Szkoły Podstawowej w Kcyni Michał Poczobutt wraz z nauczycielkami Dobromiłą Siewkowską i Anna Góralczyk. W czasie przygotowanego widowiska można było nie tylko wspólnie pośpiewać, ale także podziwiać występy uczniów i ich rodziców, którzy wcielali się w znane postaci z różnych okresów historii Polski. Sam dyrektor wcielił się w rolę marszałka Piłsudskiego. Śpiewano zarówno znane, jak i zapomniane utwory. W wieczornicy licznie wzięli udział mieszkańcy Kcyni,  na których czekały też inne niespodzianki m.in. muffinki z flagą Polski.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Robert Nowicki, 14 XI 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry