Powoli zaczynamy wchodzić w okres przedświąteczny i przedstawienia historii narodzin Jezusa, czy też kiermasze bożonarodzeniowe będą coraz częstsze także na Pałukach. W Żninie tradycyjnie już jako pierwsi w okres bożonarodzeniowy wchodzą uczestnicy WTZ "Promyk".

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     29 listopada w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej "Promyk" w Żninie ich uczestnicy wystawili dla licznie przybyłych gości przedstawienie jasełkowe. Na scenie zaroiło się od biblijnych postaci, w które wcielili się aktorzy. Dekoracje i stroje dla nich przygotowali Violetta Banaś, Tomasz Zientara i Andrzej Góra, który zresztą czuwał nad całością przygotowań do tego występu kilkunastu aktorów. Próby do występu odbywały się wcześniej w pracowni muzyczno-teatralnej WTZ.

     W korytarzu siedziby "Promyka" stała już ubrana, świąteczna choinka. Z kolei przy samym wejściu odbywał się kiermasz książek, zaś po jasełkach goście mogli zaopatrzyć się w oryginalne stroiki i inne ozdoby, które posłużą już za niecały miesiąc do przyozdobienia domów i świątecznych stołów.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 30 XI 2018

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry