W sali widowiskowej ŻDK wystąpili uczniowie, nauczyciele, absolwenci ZSS w Żninie oraz Bianka Urbanowska ze swoimi uczniami. Prowadzona była zbiórka środków na wyjazd harcerzy ze Żnina na Słowację po Betlejemskie Światło Pokoju.

Trzeci raz zorganizowano specjalny koncert mikołajkowy fot. Karol Gapiński
Trzeci raz zorganizowano specjalny koncert mikołajkowy fot. Karol Gapiński

     Harcerze z 17. drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka w Żninie po raz kolejny wybierają się po Betlejemskie Światło Pokoju, które przekażą im słowaccy skauci. Aby wyjazd harcerzy z drużyny działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Żninie do Świtu na Słowacji był możliwy, trzeba zebrać na to środki finansowe. Dlatego w poniedziałek 3 grudnia został po raz trzeci zorganizowany Mikołajkowy Koncert Charytatywny, podczas którego prowadzona była za pośrednictwem Fundacji Dum Spiro Spero zbiórka pieniędzy na wyjazd harcerzy.

     Na scenie wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele ZSS w Żninie a także Bianka Urbanowska i jej uczniowie wokalistyki. Wyjazd harcerzy na Słowację przewidziany jest w nocy 12/13 grudnia. Od 17 grudnia, po powrocie do Żnina harcerze będą nieśli Betlejemskie Światło Pokoju do instytucji i firm oraz do kościołów w Żninie, a także przekażą to światło na wigilii hufca, która odbędzie się 20 grudnia w Barcinie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 4 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry