W wieczór, w którym rozstrzygało się czy "Zimna wojna" otrzyma najważniejsze nagrody filmowe na świecie, czyli Oskary, w jednej z warszawskich galerii otwarta została wystawa fotografii z planów zdjęciowych do tego filmu. Autorem jest pochodzący ze Żnina Łukasz Bąk.

     Na trzecim piętrze budynku przy ul. Mysiej 3 w Warszawie mieści się Leica 6×7 Gallery. 24 lutego o 1800, zaledwie kilka godzin przed Galą Oskarową, odbył się w tej warszawskiej galerii wernisaż wystawy Zimna wojna - fotografie. Autorem jest Łukasz Bąk, twórca fotosów filmowych do Zimnej wojny, w tym także tego, który został wykorzystany na oficjalnym plakacie filmu. Wystawa potrwa do 27 lutego, a więcej o niej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 28 lutego.

     Wywiadu z Łukaszem Bąkiem, o jego pracy na planie filmowym, w tym przy fotosach do Zimnej wojny, przeprowadzonego przez Onet, można posłuchać tutaj.

(kg), 26 II 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry