Z okazji Dnia Kobiet w Żnińskim Domu Kultury wystąpiło muzyczne trio z Piotrem Goljatem na czele.

Piotr Goljat wystąpił z Sebastianem Rucińskim i Piotrem Górką fot. Karol Gapiński
Piotr Goljat wystąpił z Sebastianem Rucińskim i Piotrem Górką fot. Karol Gapiński

     Co prawda 10 marca to jedna z dwóch dat (druga to 4 kwietnia) proponowanych jako termin obchodów Dnia Mężczyzny w Polsce, ale nieporównywalnie większe znaczenie i bogatszą tradycję ma Dzień Kobiet obchodzony 8 marca. Dlatego recital, który w niedzielny wieczór 10 marca odbył się w Żnińskim Domu Kultury dedykowany był paniom. 

     Wystąpił Piotr Goljat, który jest nie tylko wokalistą, ale i grał na klawiszach,a towarzyszyli mu Sebastian Ruciński na gitarze i Piotr Górka na kontrabasie. Tytuł recitalu to "Jej portret - panowie paniom". W wykonaniu artystów, którzy ukończyli Akademię Muzyczną w Katowicach, licznie zgromadzona w ŻDK publiczność usłyszała standardy polskiej piosenki na czele z tytułowym utworem wylansowanym przez Bogusława Meca. Piotr Goljat zaśpiewał też - obok utworów wielkich, polskich polskich muzyków do słów wybitnych poetów i autorów piosenek - własne kompozycje.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce film.

 

Karol Gapiński, 11 III 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry