Znane z repertuaru dziecięcego piosenki, ale także standardy polskiej muzyki rozrywkowej zaśpiewali uczestnicy eliminacji powiatowych Festiwalu "Awans".

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     22 marca od 10.00 przez ponad 4 godziny trwały w Żnińskim Domu Kultury przesłuchania w ramach eliminacji powiatowych 25. Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki "Awans 2019". Organizatorem Festiwalu jest Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Żniński Dom Kultury w Żninie oraz ośrodki kultury na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy występują w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat,14-16 lat. Na scenie w Żninie zaprezentowanych zostało ponad 60 wykonań piosenek. Zdecydowaną większość stanowiły dziewczęta, ale zaśpiewali też chłopcy oraz zespoły wokalne. Uczestnicy reprezentowali różne szkoły, ośrodki kultury i sekcje wokalne m.in. z Barcina, Żnina, Łabiszyna, Piechcina, Janowca, Gościeszyna, czy Gorzyc.

     Finał z udziałem laureatów eliminacji powiatowych z terenu całego województwa odbędzie się 13 kwietnia  także ww Żnińskim Domu Kultury.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy

Karol Gapiński, 22 III 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry