Marc Chagall - tego nazwiska miłośnikom sztuki nie trzeba przedstawiać. Już od soboty (13 kwietnia) w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie będzie można podziwiać jego dzieła.

     - Zgromadzone w trzech cyklach tematycznych litografie tego najsłynniejszego w historii malarstwa kolorysty powinny zachwycić największych koneserów. To już druga, po Salvadorze Dali, wystawa dzieł tak znakomitego twórcy w żnińskim muzeum. Ekspozycję litografii Marca Chagalla "Przeczucie cudu", która stanowi część prywatnej kolekcji, można oglądać do 30 sierpnia tego roku - informuje Maja Gólcz z Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie.

     Wernisaż wystawy (wyłącznie na zaproszenia) 12 kwietnia.

(mj), 29 III 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry