Od początku kwietnia w żnińskiej bibliotece można korzystać z cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych Academica.

W logowaniu się do cyfrowej wypożyczalni pomagać będzie bibliotekarz. Krystyna Lachowicz przy stanowisku z terminalem do korzystania z "Academiki" fot. Marta Złotnicka
W logowaniu się do cyfrowej wypożyczalni pomagać będzie bibliotekarz. Krystyna Lachowicz przy stanowisku z terminalem do korzystania z "Academiki" fot. Marta Złotnicka

     W cyfrowej wypożyczalni dostępne są wszystkie zdigitalizowane publikacje naukowe - teksty, podręczniki, czasopisma i artykuły naukowe z zasobów Biblioteki Narodowej, z lat 1990-2018 objęte prawami autorskimi (do cyfrowych wersji publikacji niechronionych prawami autorskimi dostęp jest powszechny).

     Baza tych dokumentów naukowych jest sukcesywnie powiększana. Publikacje udostępniane są czytelnikom biblioteki za pomocą specjalnego terminalu w czytelni żnińskiej książnicy. Zastępuje to dotychczas stosowane wypożyczenia międzybiblioteczne.

     Korzystając z Academiki nie ma możliwości kopiowania udostępnianych dokumentów naukowych i drukowania tych materiałów; można natomiast robić notatki i zdjęcia.

Marta Złotnicka, 3 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry