Zespoły wykonywały różnorodne tańce, np. kubańskie, czy z drugiej strony polskie - ludowe. Bardzo popularny był rock and roll.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Już po raz czwarty Przedszkole Miejskie nr 1 im. Marii Konopnickiej w Żninie zorganizowało Gminny Przegląd tańca. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z obydwu przedszkoli publicznych, które funkcjonują w Żninie oraz z Niepublicznego Przedszkola "U Boba".

     Swoje prezentacje taneczne przedstawiło 15 zespołów: czteroletnie Krasnoludki z PM 1 pod kierunkiem Janiny Zareckiej i Małgorzaty Tomczak; trzyletnie Misie z PM 1 przygotowane przez Grażynę Palicką; trzyletnie Biedronki z PM 2 pod kierunkiem Małgorzaty Filipiak; zespół dzieci trzyletnich Żabki z PM 1 pod kierunkiem Beaty Krysińskiej; również trzyletnie Pszczółki z NP "U Boba" przygotowane przez Dorotę Rutkowską i Malwinę Stawicką; grupa czterolatków o nazwie Biedronki pod kierunkiem Kamili Reisner-Rybak i Natalii Wituckiej-Mazur z PM 1; czteroletnie Muchomory z PM 2 pod kierunkiem Ilony Wierzelewskiej; również zespół czterolatków z PM 1 pod nazwą Pajacyki z PM 1 pod kierunkiem Beaty Sobczak; pięcioletnie Misie z NP "U Boba" pod kierunkiem Michaliny Murawskiej; pięcioletnie Delfinki z PM 1 przygotowane przez Magdalenę Mikulską, dzieci pięcioletnie Żabki z PM 2 pod kierunkiem Jolanty Klimowicz; także pięciolatki - Kotki z PM 1 przygotowane przez Monikę Dziabacińską i Aurelię Janik-Walczak; pięcioletnie Jeżyki z PM 2 pod kierunkiem Aleksandry Gic; pięcioletnie Motylki z PM 1 pod kierunkiem Weroniki Kubiak i Henryki Wilk; a przegląd zamknęła prezentacja w wykonaniu Pszczółek, czyli także pięciolatków z PM 1 w Żninie pod kierunkiem Sylwii Czachorowskiej i Pauliny Knitter.

     Był to przegląd i nie trzeba było powoływać jury, aby wyłonić wygranych. Zwycięzcami były wszystkie dzieci. Każda grupa otrzymała dyplomy i nagrody z rąk zastępcy burmistrza Żnina Haliny Rosiak-Kozłowskiej i dyrektor placówki będącej gospodarzem tego wydarzenia, Małgorzaty Bromberek.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 5 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry