Klasa IVa z rozszerzonym angielskim wystawiła dla swoich koleżanek i kolegów z "jedynki" oraz dla rodziców i nauczycieli spektakl o królewnie Śnieżce. Oczywiście po angielsku. Wydarzenie miało miejsce w ŻDK.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Klasa IVa w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie to pierwsza taka, która realizuje program rozszerzony z języka angielskiego. Jeden z owoców podjętych działań dla lepszego opanowania przez dzieci języka angielskiego w codziennej mowie jest angielska wersja bajki O królewnie śnieżce i 7 krasnoludkach.

     Przedstawienie zatytułowane więc Snow white and the seven dwarfs, dzieci z IVa zaprezentowały na deskach Żnińskiego Domu Kultury w piątkowe przedpołudnie. Publiczność stanowiła cała społeczność szkolna "jedynki", ale także rodzice, a nawet sekretarz gminy Mirosław Gatka. Ten ostatni zresztą na koniec efektownego spektaklu wszedł na scenę i w języku Szekspira pogratulował dzieciom i ich opiekunom bardzo dobrej znajomości angielskiego i tak udanego występu.

     Przy okazji tego wydarzenia dyrektor szkoły Marek Orzechowski powitał też uroczyście, życząc jej owocnych działań w tej roli, nową przewodniczącą rady rodziców. Jest nią Anita Ciupińska, która zastąpiła Olgę Berdysz. Ta ostatnia zrezygnowała z przewodniczenia radzie rodziców w jedynce z uwagi na objęcie mandatu w Radzie Miejskiej Żnina.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 5 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry