W sobotę w ŻDK miał miejsce 25. finał Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans. Wśród nagrodzonych znaleźli się reprezentanci powiatu żnińskiego.

Żnin reprezentowała i nagrodę zdobyła m.in. Aleksandra Erdman ze Studia Piosenki ŻDK fot. Marta Złotnicka
Żnin reprezentowała i nagrodę zdobyła m.in. Aleksandra Erdman ze Studia Piosenki ŻDK fot. Marta Złotnicka

     Na scenie zaprezentowało się łącznie 45 solistów, 1 duet i 2 zespoły wokalne. Oceniało ich jury, w którym zasiedli: Roman Fieberg z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Anna Plewa i Piotr Pryka.

     Poziom prezentacji był bardzo wyrównany. Wśród nagrodzonych wokalistów znalazły się osoby reprezentujące powiat żniński: Gabriela Kaniuka oraz Maksymilian Kasprowicz z Barcina, Aleksandra Erdman i Agnieszka Walczak ze Studia Piosenki ŻDK, a także Edyta Karczewska z Janowca Wielkopolskiego.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 16 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry