W sobotę 11 maja jubileusz 90-lecia istnienia obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Mieczkowie. Powołali ją do życia powstańcy wielkopolscy, o czym mówić będzie odsłonięta podczas uroczystości tablica pamiątkowa ufundowana przez społeczeństwo gminy Kcynia.

Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą fakt założenia OSP w Mieczkowie przez powstańców wielkopolskich fot. Robert Nowicki
Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą fakt założenia OSP w Mieczkowie przez powstańców wielkopolskich fot. Robert Nowicki

     Uroczystości rozpoczęto od mszy św. w kaplicy w Mieczkowie, skąd pochód przemaszerował na plac przy remizie. Tam po powitaniu zaproszonych gości przedstawiono rys historyczny OSP Mieczkowo, a następnie odsłonięto tablicę.

     Jubileusz połączony został z obchodami Gminnego Dnia Strażaka, stąd przy tej okazji wręczono zasłużonym strażakom medale i odznaczenia. Krótki program artystyczny wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Robert Nowicki, 13 V 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry