Wkrótce ukaże się trzecia płyta Remigiusza Kuźmińskiego. Jej wydanie zaplanowane jest na lipiec, a promocja odbędzie się jesienią.

Remigiusz Kuźmiński podczas występu w barcińskiej bibliotece fot. Magdalena Kruszka
Remigiusz Kuźmiński podczas występu w barcińskiej bibliotece fot. Magdalena Kruszka

     Mieszkańcy Pałuk mieli niejednokrotnie poznać wokalny talent Remigiusza Kuźmińskiego, gdyż wielokrotnie występował on wraz z Darią Wójcik zarówno w Barcinie, jak i w okolicznych miejscowościach. Często gościł w barcińskiej bibliotece, gdzie promował swoje kolejne płyty i obchodził dziesięciolecie pracy twórczej.

     Remigiusz Kuźmiński to rodowity Pałuczanin urodzony w Szubinie. Pochodzi z Zalesia Barcińskiego, w którym wychowywał się przez pierwsze lata swojego życia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej. Wcześniej ukończył również Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej. Jest dyplomowanym wokalistą i dyrygentem z tytułem magistra sztuki.

     Nowa płyta, która ma ukazać się w lipcu zawierać będzie siedem kompozycji, z których cztery to utwory autorstwa i współautorstwa Remigiusza Kuźmińskiego, a trzy to utwory innych kompozytorów, ale wykonane w autorskich interpretacjach. Album zwierać będzie nastrojowy gatunek pop - jazzu, musicalu oraz piosenki literackiej.

     - Jest to muzyka niszowa z kręgu muzyki tak zwanej trudnej, zarówno pod kątem wykonawczym jak i trudnej pod kątem odbioru - przyznaje Remigiusz Kuźmiński. - Repertuar jest na poziomie akademickim, czyli stopniem trudności i powagi wykonawczej sięgający świata edukacji artysty.

     Płyta nie będzie na sprzedaż, gdyż nie została objęta wydawnictwem fonograficznym. Wyprodukowana będzie w małym nakładzie własnym sumptem przez samego Remigiusza Kuźmińskiego, który współpracuje od wielu lat z Wytwórnią Nagraniową MG Studio z Bydgoszczy. Artysta obdarowuje swoimi płytami zazwyczaj bliskich i znajomych, a także zaprzyjaźnione z nim instytucje organizujące jego koncerty. Jednakże od dnia premiery utworów z najnowszej płyty będzie można wysłuchać na stronie internetowej Remigiusza Kuźmińskiego.

     Promocja płyty planowana jest na jesień i będzie połączona z koncertem z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Magdalena Kruszka, 22 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry