Trzeci weekend lipca od 4 lat Urząd Miejski w Żninie rezerwuje dla Biesiady Pałuckiej na rynku. Gwiazdą w tym roku były w sensie kulinarnym - przystawki, a jeśli chodzi o stronę muzyczną - "Kapela z Kopyta".

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Impreza połączona jest z konkursem o Chochlę Burmistrza Żnina. Konkurs przeznaczony jest dla lokalnych firm cateringowych i restauratorów. W tym roku komisja w składzie: burmistrz Robert Luchowski, przewodnicząca Gminnej Rady KGW Wiesława Heinich, kucharz pałucki Krzysztof Leśniewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie Grzegorz Koziełek i Kevin Aiston - kucharz, strażak i osobowość telewizyjna, oceniała przystawki serwowane przez uczestników konkursu. Zwyciężyła Gastronomiczna Obsługa Imprez Lena z siedzibą w Gogółkowie.

     Publiczność mogła skosztować gulaszu i flaków pałuckich przygotowanych w wielkich kotłach przez profesjonalne firmy. Oprócz jedzenia nie mogło też zabraknąć śpiewu. Na scenie wystąpił zespół ludowy Pałuczanki, a z repertuarem bardziej biesiadnym Czerwone Róże oraz Bogumiła Czaj. Publiczność bawiąca się przy stołach na rynku mogła przyłączyć się do wspólnego śpiewania. Po pierwsze dlatego, że wykonywane piosenki są większości miłośników biesiad dobrze znane, a po drugie, nawet jeśli ktoś zapomniał tekstu,  to do dyspozycji było kolejne wydanie broszury - Śpiewnik pałucki, którą rozdawano na stoisku Urzędu Miejskiego. W koncercie finałowym wystąpiła Kapela z Kopyta, która przyjechała z Konina.

     Więcej zdjęć w naszej galerii film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 22 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry