Wiele osób wzięło udział w Festynie Pałuckim, jaki odbył się 20 lipca na stadionie miejskim w Łabiszynie.

Wiele osób wsparło zbiórkę na rzecz 19-letniego Kacpra fot. Magdalena Kruszka
Wiele osób wsparło zbiórkę na rzecz 19-letniego Kacpra fot. Magdalena Kruszka

     Od południa na przybyłych czekały tu stoiska ze smakołykami, a swoje dzieła prezentowali twórcy ludowi. Na scenie zaśpiewali Łubianioki i zespół Harmonia. Wystąpił także iluzjonista i lokalny zespół Dandi Dance. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach i animacjach przygotowanych przez Wesolandię.

     Zorganizowana została akcja bicia rekordu w śpiewaniu Prząśniczki Stanisława Moniuszki. Pieśń została wybrana nieprzypadkowo - obchodzimy właśnie rok tego kompozytora. Rekord został pobity. Prząśniczkę jednocześnie zaśpiewało 639 osób.

     Podczas festynu prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz 19-letniego Kacpra, który w wyniku wypadku stracił jedną rękę, a druga została zmiażdżona. Przy loterii fantowej nie topniała kolejka osób chcących wesprzeć jego leczenie i rehabilitację.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 23 VII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry