Żnin od wielu lat przyłącza się do obchodów upamiętniających rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Nie inaczej było w tym roku.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     W 2019 roku przypada 75. rocznica powstania warszawskiego. 1 sierpnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Do upamiętnienia bohaterskiego zrywu niepodległościowego mieszkańców stolicy przyłączyły się, jak co roku, także władze gminy i powiatu żnińskiego, organizacje polityczne, jednostki administracji publicznej i oświaty, służby mundurowe oraz żnińscy harcerze.

     W samo południe w kościele pw. św. Floriana ks. Tadeusz Nowak odprawił mszę św. w intencji powstańców warszawskich. Po niej uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego. Odśpiewano hymn Polski. Franciszek Szafrański, szef żnińskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wygłosił przemówienie, w którym podkreślił rolę powstania warszawskiego i ofiary, którą złożyli mieszkańcy Warszawy w kształtowaniu współczesnego patriotyzmu polskiego.

     Delegacje złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 1 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry