W przeddzień Wszystkich Świętych w kościele pw. św. Floriana tradycyjnie odbyła się Noc Świętych.

Uczestnicy uroczystości nieśli w procesji światełka - świece i znicze, które na koniec zostawili na grobach swoich bliskich fot. Marta Złotnicka
Uczestnicy uroczystości nieśli w procesji światełka - świece i znicze, które na koniec zostawili na grobach swoich bliskich. fot. Marta Złotnicka

     Doroczną uroczystość przed kilku laty zapoczątkował ks. Mariusz Orlikowski, były już wikariusz w żnińskiej farze. Wspominaniu świętych i modlitwie towarzyszą krótkie inscenizacje, prezentowane przez dzieci i młodzież. W tym roku takie występy były dwa: dzieci z Ogniska Misyjnego prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie przez katechetkę Marię Śliwińską i młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Żninie.

     Po części w kościele uczestnicy Nocy Świętych niosąc świece i znicze utworzyli procesję. Skierowali się na cmentarz parafialny, gdzie przeszli do kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego na krótkie nabożeństwo.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marta Złotnicka, 4 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry