W koncercie zaduszkowym w Miejskim Domu Kultury w Barcinie wystąpiła "Nocna Zmiana Bluesa".

2 listopada w MDK w Barcinie wystąpił Sławek Wierzcholski z "Nocną zmianą bluesa" fot. Karol Gapiński
2 listopada w MDK w Barcinie wystąpił Sławek Wierzcholski z "Nocną Zmianą Bluesa" fot. Karol Gapiński

     Jeden z najsłynniejszych, polskich zespołów bluesowych, a mianowicie Nocna Zmiana Bluesa ma swoich fanów na Pałukach i lubi w tym regionie koncertować. Kilka razy grupa, której liderem jest Sławek Wierzcholski koncertowała w Żninie - po raz ostatni jesienią zeszłego roku. W tym roku, 2 listopada Nocna Zmiana Bluesa wystąpiła w Miejskim Domu Kultury w Barcinie.
     Co prawda koncert miał charakter zaduszkowy, ale już na samym wstępie Sławek Wierzcholski oświadczył barcińskiej publiczności, że zmarłych muzyków, którzy są nam bliscy i ważni dla naszego rozwoju oraz w ogóle bliskie osoby lepiej wspominać z uśmiechem i radością. Skoro zmarli dawali nam za życia szczęście i radość, to dlaczego wspominając ich, mamy mieć smutne twarze i śpiewać smutne piosenki? Wychodząc z założenia, że tak być nie musi, obok bluesowych ballad, zabrzmiały w wykonaniu Nocnej Zmiany Bluesa w Barcinie, także bardziej taneczne piosenki.
     Sławkowi Wierzcholskiemu (śpiew, harmonijka ustna) towarzyszyli na scenie MDK: Marek Dąbrowski (gitara akustyczna), Witold Jąkalski (gitara slide), Piotr Dąbrowski (akustyczna gitara basowa, śpiew), Grzegorz Minicz (perkusja). Każdy z tych muzyków miał podczas koncertu swój moment na zaprezentowanie całej wirtuozerii gry na instrumentach, w których się specjalizują.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 4 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry