Eliminacje konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom" w gminie Janowiec zostały rozstrzygnięte. Najlepsi pojadą na eliminacje powiatowe.

     W Janowcu odbyły się eliminacje konkursu plastycznego Zapobiegajmy Pożarom. Tradycyjnie do udziału w konkursie zaproszono uczniów przedszkoli i szkół z terenu gminy. Jury eliminacji gminnych w składzie: Maciej Sobczak – przewodniczący oraz członkowie Jakub Srocki, Adrianna Wrzesińska i Magdalena Łysa, nie kryło, że wybór najlepszych ich zdaniem prac, stanowił duże wyzwanie. Z każdej kategorii wiekowej wybrano po trzy prace, zostaną one nagrodzone na etapie gminnym jak i zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych konkursu Zapobiegajmy Pożarom.

     W najmłodszej grupie wiekowej przedszkola I miejsce przypadło Igorowi Zaborowskiemu z Przedszkola w Żernikach, II Zofii Rygiel z Przedszkola w Janowcu, III Agacie Konowalskiej z Przedszkola w Sarbinowie Drugim, natomiast wyróżnienie dostała Alicja Golba z janowieckiego przedszkola.

     W kategorii klas I-III SP najwyżej oceniona została praca Patrycji Górskiej ze SP w Janowcu, na drugiej lokacie znalazła się praca Leny Rusińskiej również z janowieckiej placówki a na trzeciej Filipa Papisa ze szkoły w Świątkowie. Wyróżnienie otrzymała Alicja Szafrańska SP Świątkowo.

     Wśród uczniów klas IV-VI SP pierwsze miejsce zajęła praca Julii Kapłońskiej ze SP w Świątkowie, drugie Olgi Brzezińskiej ze SP  w Janowcu, trzecie Antoniego Gawrona ze SP w Świątkowie, a wyróżnienie otrzymało dzieło Magdaleny Ratajczak z Janowca.

     W najstarszej grupie wśród uczniów klas VII i VIII na podium stanęli uczniowie janowieckiej podstawówki. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Sztuba, drugie Samanta Matelska a trzecie Paweł Jurek.

     Tematyka złożonych na konkurs obrazów miała szeroki zakres od ukazania  strażaków w pracy, czy w płonieniach, wizerunku płonącego lasu, po apele, by zapobiegać pożarom i alarmować na widok pożaru.

Sylwia Wysocka, 6 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry