19 stycznia w Żnińskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz akcji Drugie skrzydło.

Koncert charytatywny miał jeszcze gwiazdkowo-zimowy charakter. Solistki Studia Piosenki ŻDK m.in. śpiewały kolędy i piosenki świąteczne. fot. Karol Gapiński
Koncert charytatywny miał jeszcze gwiazdkowo-zimowy charakter. Solistki Studia Piosenki ŻDK m.in. śpiewały kolędy i piosenki świąteczne. fot. Karol Gapiński

     Chodzi o rozbudowę Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie. Koncert w Żninie zgromadził pełną salę publiczności, a wystąpił dla niej zespół Maran-atha i soliści Studia Piosenki ŻDK. Kwestę na rzecz rozbudowy DPS przeprowadziły siostry elżbietanki, które prowadzą DPS w Łopiennie. Był też kiermasz ozdób, z którego dochód również zasili konto założone przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Uśmiech nadziei. Koncert był rejestrowany, bo w planach jest wydanie płyty, z której dochód również przeznaczony zostanie na rozbudowę placówki opiekuńczej w Łopiennie.
     Na budowę drugiego skrzydła placówki prowadzonej przez siostry elżbietanki potrzeba 2.500.000 zł. Rozbudowa nie tylko pozwoli zwiększyć przestrzeń użytkową, ale też rozszerzyć zakres świadczonej pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 20 I 2020

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry