Żniński Dom Kultury zorganizował kolejny koncert kolęd, ale tym razem w nieco innej formie, niż zwykle. Nie tylko były one śpiewane, ale i grane przez orkiestrę, która działa przy ŻDK.

Żnińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mirosława Kordowskiego ćwiczy od 3 lat. Na poniedziałkowy koncert w ŻDK przygotowała kolędy. fot. Karol Gapiński
Żnińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mirosława Kordowskiego ćwiczy od 3 lat. Na poniedziałkowy koncert w ŻDK przygotowała kolędy. fot. Karol Gapiński

     20 stycznia w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury odbył się koncert kolęd w wykonaniu działającej od 3 lat Żnińskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Mirosława Kordowskiego.

     W przedsięwzięcie włączyły się również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie. Pod opieką swoich rodziców przedszkolaki opracowały własne wykonania kilku kolęd do akompaniamentu orkiestry.

     Popisy wokalne i instrumentalne młodych i nieco starszych muzyków oglądała i oklaskiwała w ŻDK liczna publiczność.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

 

Karol Gapiński, 21 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry