Uroczystość z okazji 10-lecia zespołu wokalnego Jaśmin odbyła się w  czwartek 6 lutego w restauracji Parkowa w Żninie.

Jaśminki i ich goście na jubileuszu 10-lecia zespołu fot. Karol Gapiński
Jaśminki i ich goście na jubileuszu 10-lecia zespołu fot. Karol Gapiński

     Szefowa organizacyjna zespołu Kazimiera Wilhelm, witając przybyłych na uroczystość gości, przypomniała, że chór powstał z inicjatywy ówczesnego dyrektora Żnińskiego Domu Kultury Tomasza Groneta. Dyrekcję artystyczną niezmiennie od 10 lat sprawuje nad Jaśminem Marlena Mrówczyńska. Obecnie w zespole śpiewa 18 pań, a Marlena Mrówczyńska jest jego 19. członkiem.

     Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się od chwili ciszy poświęconej dla wspomnienia członkiń zespołu, które już od nas odeszły. Następnie burmistrz Robert Luchowski, Tomasz Gronet, Mirosław Starczewski - dyrektor DPS w Tonowie oraz w imieniu Żnińskiego Domu Kultury Agnieszka Marek składali na ręce Kazimiery Wilhelm podziękowania, kwiaty i upominki.

     Panie z zespołu też podziękowały swoim gościom, a osobne podziękowania złożyły na ręce Kazimiery i Andrzeja Wilhelmów za to, że poświęcają swój czas dla organizacji pracy Jaśminu.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 7 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry