W tym roku Katarzyna Kamińska kończy 17 lat, ale ma już za sobą wystawy w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Teraz można oglądać jej prace w Muzeum Ziemi Pałuckiej.

Zainteresowani sztuką żninianie mogli zapytać Katarzynę Kamińską o jej inspiracje oraz techniki twórcze fot. Karol Gapiński
Zainteresowani sztuką żninianie mogli zapytać Katarzynę Kamińską o jej inspiracje oraz techniki twórcze fot. Karol Gapiński

     Katarzyna Kamińska urodziła się w 2003 roku i jest nakielanką. W wieku 7 lat wzięła udział w zajęciach plastycznych organizowanych w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle, które prowadził Zygmunt Szot. Spodobało jej się to tak bardzo, że zaczęła uczęszczać na zajęcia rysunku. Brała udział w wielu konkursach plastycznych, zdobywając czołowe miejsca. Wielokrotnie jej prace znajdowały się w kalendarzach powiatu nakielskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Do tej pory można było je oglądać na dwóch wystawach zorganizowanych w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Aktualnie jest uczennicą Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
     W piątek 14 lutego odbył się wernisaż wystawy jej prac w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. To pierwsza, indywidualna wystawa 17-latki z Nakła poza jej rodzinnym miastem. Od 15 lutego do 6 marca będzie można ją oglądać w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego w żnińskim magistracie. Wystawa nosi tytuł "Moja pasja, moja przyszłość".
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.


Karol Gapiński, 17 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry