Kościół NMP Królowej Polski w Żninie
   
    Trwaliśmy, trwamy, czy będziemy trwali w wierze? - takie hasło towarzyszyć będzie VIII Dniom Kultury Chrześcijańskiej, które w kościele NMP Królowej Polski w Żninie rozpoczną się jutro i potrwają do niedzieli.


    Dni Kultury Chrześcijańskiej organizuje żnińskie koło Ruchu Kultury Chrześcijańskiej wspólnie z parafią NMP Królowej Polski.
    Tegorocznym Dniom patronować będą wielkie postacie z historii polskiego Kościoła: św. Radzym Gaudenty oraz Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.
Pierwsze (piątkowe) spotkanie w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej skoncentrowane będzie wokół postaci św. Radzyma Gaudentego - pierwszego arcybiskupa gnieźnieńskiego, którego jubileusz 1000-lecia śmierci obchodzimy w tym roku. Podczas mszy świętej o 1800 sylwetkę świętego przybliży ksiądz kanonik Zbigniew Kapturczak - proboszcz pierwszej i jedynej parafii pod wezwaniem św. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie-Winiarach.
    W sobotę o 20:00 podczas spotkania z młodzieżą połączonego z mszą świętą przedstawicielki Instytutu Prymasowskiego, którego siedziba znajduje się w Warszawie-Choszczówce, będą mówiły o Prymasie Tysiąclecia kardynale Stefanie Wyszyńskim i jego służbie Kościołowi.
W niedzielę podczas mszy świętych 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 12.30 panie z Instytutu  Prymasowskiego przedstawią świadectwo o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, jako autorze Jasnogórskich Ślubów Narodu, które złożone zostały przed pięćdziesięciu laty 26 sierpnia.
Niedzielna wieczorna msza św. o 18:00 będzie mszą dziękczynną za pięć lat wspólnej pracy, podczas której ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński podziękuje parafianom i tym wszystkim, którzy odnawiali kościół, przywracali mu dawny wygląd i przyczynili się do tego, że wygląda pięknie.
    Na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej w niedzielę o 19:00 wystąpi Orkiestra Muzyków Bydgoskich Emband. Orkiestra istnieje od 1995 roku, tworzy ją ponad dwudziestu muzyków, a jej kapelmistrzem jest Ewa Makula. Orkiestra grała między innymi podczas wizyty Ojca Świętego w Bydgoszczy w 1999 roku; ma na swym koncie też nagrody w konkursach.

Marta Złotnicka     
Pałuki Nr 770 (46/2006) 
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry