Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak
Uczestnicy rajdu na żnińskim rynku fot. Marta Złotnicka

Rajd rowerowy
   
    Mimo deszczu i zimna kilkanaście osób wzięło udział w sobotnim rajdzie rowerowym po miejscach pamięci narodowej w Żninie zorganizowanym przez Stowarzyszenie My Ruch Społeczny.

    W rajdzie uczestniczyła głównie młodzież ponadgimnazjalna, a opiekunem grupy był Robert Szafrański - nauczyciel historii w żnińskim LO, który przygotował też informacje historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Żnin oraz ze zdarzeniami i osobami upamiętnionymi tablicami, które znalazły się na szlaku rajdu.   
    Grupa rowerzystów wyruszyła spod Baszty, zatrzymując się później pod tablicami poświęconymi Powstańcom Wielkopolskim: Kazimierzowi Rychlewskiemu i Władysławowi Lewandowskiemu.
    W programie rajdu znalazła się także płyta pamiątkowa na probostwie - miejsce straceń Polaków, byłych Powstańców Wielkopolskich zamordowanych przez hitlerowców w 1939 roku, oraz figura upamiętniająca Wiosnę Ludów i tablica na kościele w Górze poświęcona parafianom zamordowanym przez hitlerowców.
    W każdym miejscu pamięci uczestnicy rajdu zapalili znicz. Po zakończeniu rajdu na jego uczestników w Cafe Wodnik czekał poczęstunek zorganizowany przez Annę Lewandowską
.

Marta Złotnicka  
Pałuki Nr 770 (46/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry