Dawid Fliciński, Ola Kriesel i Ola Mazana w programie artystycznym  fot. Marta Złotnicka

Szkoła Podstawowa w Januszkowie
   
    Przypadająca 16 listopada 490. rocznica urodzin Klemensa Janickiego uczczona została w Szkole Podstawowej w Januszkowie uroczystą wieczornicą.

Na gitarze gra i śpiewa Marcin Marciniak fot. Marta Złotnicka

    Inicjatorką uroczystości była dyrektor szkoły Beata Rumel. Wśród zaproszonych gości znalazł się starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, mieszkająca w Januszkowie radna powiatowa Zofia Kozłowska, dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty Aleksandra Nowakowska oraz przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żninie Ewa Miażdżyk, a także rodzice uczniów.

Adrian Piątek w roli Klemensa Janickiego fot. Marta Złotnicka

    Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali pod okiem nauczycielek: Mirosławy Zwietrzały, Doroty Żygulskiej oraz Haliny Szambelan. W montażu słowno-muzycznym przedstawiającym życiorys poety wykorzystane zostały między innymi fragmenty Elegii o sobie samym Klemensa Janickiego, a także współczesne wiersze o Januszkowie i okolicach nawiązujące do osoby wybitnego poety. W postać Klemensa Janickiego wcielił się Adrian Piątek - uczeń klasy IV; oprócz niego w programie artystycznym wystąpili: Julita Flicińska i Dominika Kozłowska z klasy IV oraz uczniowie klasy szóstej: Norbert Dec, Krzysztof Krójniak, Angelica Wojtasiak, Marika Mariuszyc, Ola i Szymon Kriesel, Ola Mazana oraz Dawid Fliciński.
    Dekoracje przygotowały nauczycielki: Ela Marciniak, Elwira Sieradzka i Krystyna Jarzębowska. Ciekawym elementem dekoracyjnym było wyposażenie wiejskiej chaty, które udało się skompletować dzięki pomocy dzieci i rodziców.       
    Po programie artystycznym uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik upamiętniający Klemensa Janickiego, gdzie złożyli kwiaty i wysłuchali piosenek w wykonaniu Marcina Marciniaka.
    Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców z trójek klasowych.   

Marta Złotnicka
Pałuki nr 771 (47/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry