175 autorów poezji
   
    I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Klemensa Janickiego zorganizowany przez Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie został rozstrzygnięty.

    Wzięło w nim udział aż 175 autorów z różnych części Polski, którzy łącznie nadesłali 694 utwory poetycki. Wiersze oceniało jury w składzie: Jarosław Pluciński - polonista i wicedyrektor żnińskiego LO im. Braci Śniadeckich, Agnieszka Cyganiak - nauczycielka języka polskiego z ZPS nr 1 w Żninie, Janina Drążek - prezes Stowarzyszenia Ekologicznego z Barcina oraz Tadeusz Ruciński - satyryk. Jury przyznało trzy nagrody i pięć wyróżnień, a także trzy specjalne nagrody dla młodych twórców.

   Dyrektor muzeum Urszula Nowicka na razie nie chce zdradzać nazwisk zwycięzców konkursu - wyniki zostaną ogłoszone 1 grudnia podczas uroczystości poświęconej 490. rocznicy urodzin Klemensa Janickiego połączonej z recitalem bydgoskiej aktorki Romy Warmus, która zaprezentuje nagrodzoną poezję.
    Uroczystość rozpocznie się o 1700 w Muzeum Ziemi Pałuckiej.  
    Drukarnia Graf-Bog opublikuje wiersze nagrodzonych autorów, a także kilkanaście innych wybranych przez jury, w tomiku poetyckim.

Marta Złotnicka
Pałuki nr 771 (47/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry