W kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Gąsawie  fot. Jacek Mielcarzewicz
fot. Jacek Mielcarzewicz

   W kościele w Gąsawie

    W ubiegłym tygodniu komisja z ramienia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonała całkowitego odbioru prac związanych z konserwacją ściennych malowideł w prezbiterium kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja w Gąsawie.

    Obecnie prowadzone są prace nad montażem ołtarza głównego, który został poddany renowacji i konserwacji. Zostały również wykonane nowe dębowe schody na chór kościoła. Także renowacji i konserwacji poddana jest balustrada przed ołtarzem głównym. Na zdjęciu: widok sklepienia prezbiterium w kierunku nawy głównej. Fotografie wnętrza gąsawskiego kościoła będą ozdobą kalendarza, który już za tydzień ukaże się w "Pałukach".

Jacek Mielcarzewicz

Pałuki nr 771 (47/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry