Grupa teatralna działająca w Żninie pod nazwą "Teatr im. Alberta Tison" zamierza otworzyć ośrodek teatralny, zajmujący się tylko edukacją teatralną dzieci i młodzieży.

    Ośrodek ten chce działać alternatywnie do kultury masowej. Chce zająć się edukacją ambitniejszej młodzieży - tej, która ma inne niż konsumpcyjne podejście do kultury, tzn. która chce coś robić, a nie tylko oglądać.
    Działalność ta polegałaby na spotkaniach ze znanymi ludźmi, organizowaniem sympozjów, konferencji, a także zaproszeniami innych grup teatralnych i wyjazdami. W każdą sobotę coś by się działo ale, przechodząc do sedna sprawy, potrzebny jest do tego budynek. Dotychczasowe pomieszczenie (sala w Młodzieżowym Domu Kultury) jest już dla Teatru za małe. Osiągnęli już tu pułap możliwości - i jak mówi twórca teatru Jerzy Lach - jeśli mają sięgnąć wyżej, potrzebne jest nowe pomieszczenie.
    Załatwienie budynku byłoby 90% sukcesem, o pieniądze mniej się martwią, ponieważ wtedy włączyłoby się w to bydgoskie WSP, mają także nadzieję na pieniądze z Francji. Więc kto ma budynek dla Ośrodka Edukacji Teatralnej?

 (jj)  
Pałuki nr 78 (30/1993)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry