Komentarz

     Słowo - klucz

     Odpowiadając na pytania radnych, które zostały złożone w ramach interpelacji burmistrz Żnina mówi najczęściej Nie wiem. Rozumiem, że nikt nie jest alfą i omegą i nie musi wszystkiego wiedzieć. Ale na ostatniej sesji wprost rozbroiła odpowiedź na interpelację Roberta Szafrańskiego, który pytał o dziury na południowej pierzei pl. Wolności. Burmistrz w swoim stylu odpowiedział - Nie wiem. Ręce mi opadły, bo chyba każdy kto jeździ po Żninie przez ostatnie 3 miesiące miał okazję przejeżdżać tamtędy, powinien wiedzieć, że jak jadą samochody oboma pasami ruchu, to asfalt jest tam na tyle wąski, że jeden kierowca musi zjechać pakując się połową samochodu w dziurawe i nieutwardzone pobocze. Burmistrz nie raz mówił, że jeździ po Żninie i sprawdza jaki jest stan dróg. Więc albo nie jeździ wcale albo po prostu teren najważniejszej miejskiej inwestycji omija.
     Jednak nie o ten konkretny przypadek w tym wszystkim chodzi. Chodzi mianowicie o to, że „nie wiem” - niczym słowo-klucz pojawia się w odpowiedziach nader często. Doceniam burmistrza za szczerość, bo przecież mógłby lać wodę w nieskończoność. Jednak kiedy odpowiedź na niemal każde pytanie jest właśnie taka, to ta rozbrajająca szczerość powoduje, że zaczynamy się zastanawiać nad kompetencjami burmistrza i nad tym, w jakiej dziedzinie jest on specjalistą, skoro w każdej wykazuje się niewiedzą. Posuńmy się dalej. Jeśli burmistrz na każde pytanie odpowiada: „nie wiem”, to czy taka sama byłaby odpowiedź na pytanie, co się dzieje w gminie?

Remigiusz Konieczka

Pałuki nr 1029 (44/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry