fot. Remigiusz Konieczka
fot. Remigiusz Konieczka

Żnin, Chór Moniuszko

    Zbysław Pilarski nie żyje

     7 kwietnia w szpitalu w Bydgoszczy zmarł po długiej chorobie  w wieku 72 lat Zbysław Pilarski, zasłużony członek Chóru Moniuszko i przez 23 lata (do 2015 r.) prezes tego muzycznego stowarzyszenia.

     Mimo, że przez ostatnie miesiące zmagał się z ciężką chorobą, to cały czas starał się być aktywny na niwie muzycznej. Jego ostatni występ w ukochanym gronie Chóru Moniuszko miał miejsce z okazji tegorocznego Dnia Kobiet dla słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Wandy Dobaczewskiej w Żninie.

     Zbysław Pilarski był osobą zawsze pełną uśmiechu i życzliwości. Miłował śpiew a zwłaszcza Chór Moniuszko. Funkcje prezesa pełnił najdłużej w 107-letniej historii chóru. Jako śpiewak był w Chórze Moniuszko od 1985 r.

     Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek 11 kwietnia o 14.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu w Żninie.

     Cześć Jego Pamięci!

Karol Gapiński, 11 IV 2016

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry