Grafik kreatywny potrzebny

Kierowała Kołem Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi i Klubem Seniora w Jeziorach Wielkich. Miała 62 lata.

     Mirosława Nawrocka z d. Kowalska urodziła się 6 maja 1955 r. Wraz z mężem Andrzejem mieszkała w Nowej Wsi (gm. Jeziora Wielkie). Wychowali trzech synów: Patryka, Arkadiusza i Huberta. Od 2009 r. kierowała Kołem Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, jako jego przewodnicząca. W wyborach samorządowych w 2010 r. startowała z listy KWW Piast Mogileński na radną z okręgu wyborczego obejmującego sołectwa Gaj i Nowa Wieś. Z okazji 100. rocznicy powstania Kółka Włościanek w 2010 r. wyróżniona została przez Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy za działalność dla rozwoju rolnictwa i kółek rolniczych w Polsce. 7 lutego 2017 r. wybrana została przewodniczącą Klubu Seniora w Jeziorach Wielkich. Była też członkinią zespołu śpiewaczego Radość przy jeziorańskim Klubie Seniora oraz wiceprzewodniczącą Gminnej Rady Kobiet w Jeziorach Wielkich.
     Udzielała się społecznie, uczestniczyła we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez sołectwo, KGW oraz jeziorański Klub Seniora. Zawsze uśmiechnięta, lubiana przez wszystkich. Doskonała organizatorka. Koleżanki pani Mirki powiedziały nam, że jej śmierć bardzo smuci, ale mają nadzieję, że historia KGW w Nowej Wsi będzie toczyć się dalej, by nie zaprzepaścić tego, co ona stworzyła.
     Zmarła w strzeleńskim szpitalu 3 listopada, po wyczerpującej organizm chorobie.
     Pogrzeb odbył się 7 listopada na cmentarzu parafialnym w Wójcinie. Żegnały ją tłumy ludzi, oprócz rodziny liczne delegacje z: Urzędu Gminy w Jeziorach Wielkich, starostwa powiatowego, delegacje KGW z terenu gminy, seniorzy z Jezior Wielkich i Orchowa, przyjaciele, znajomi i sąsiedzi.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1343 (45/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry