6 marca zmarł ks. Leszek Sobieralski, który od  2001 roku był proboszczem  parafii pw. Narodzenia NMP w Żernikach.

Ks. Leszek Sobieralski fot. Sylwia Wysocka
Ks. Leszek Sobieralski fot. Sylwia Wysocka

     Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1984 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Jako wikariusz sprawował posługę w  Osieku, w trzech parafiach w Bydgoszczy. W 1997 roku został mianowany proboszczem w Linówcu, a cztery lata później  w Żernikach.
     Wprowadzenie do kościoła w Żernikach i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się w piątek 9 marca. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę 10 marca o 14.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, po czym kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz w Janowcu Wielkopolskim, gdzie ks. Leszek Sobieralski zostanie pochowany.

Sylwia Wysocka, 7 III 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry