W redakcji Pałuk w Żninie wszyscy zainteresowani mogą uzyskać pomoc inspektora pracy oraz doradców podatkowych. Na czas wakacji letnich dyżury są jednak zawieszone.

    PORADY PODATKOWE

    W redakcji Pałuk raz w miesiącu można zasięgnąć bezpłatnej pomocy doradców podatkowych z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Mariusza Gotowicza, którzy zainteresowanych zapraszają na swoje dyżury do pokoju 101 (parter). Odpowiadają oni także na pytania zadane podczas dyżuru za pośrednictwem telefonu (52-30-209-28).

     Porady związane są z szeroko rozumianym prawem podatkowym, w tym w szczególności podatkiem dochodowym od osób fizycznych (m.in. ulgi i rozliczenia w zeznaniach rocznych), spadkami oraz darowiznami, podatkami lokalnymi oraz wszelkimi sprawami o tematyce podatkowej.

Terminy najbliższych dyżurów:

* 3 kwietnia, 10.00-12.00, dyżur inspektora pracy,

* 24 kwietnia, 11.00-13.00, dyżur doradcy podatkowego.

    Dyżury odbywają się w piątki w godzinach 11.00-13.00, a o dokładnych datach spotkań na bieżąco informujemy w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki oraz na naszej stronie internetowej

    PORADY INSPEKTORA PRACY

    Od kilku lat raz w miesiącu (piątek, 10.00-12.00) w redakcji Pałuk porad z zakresu prawa pracy udziela inspektor Państwowej Inspekcji Pracy Krzysztof Krzemień. Na spotkanie z nim można przyjść osobiście (pokój 101 na parterze) lub dzwonić pod numer 52-30-209-28. Dokładne daty kolejnych dyżurów podajemy w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki oraz na naszej stronie internetowej.

    Osoby, które chciałyby zapytać o coś z zakresu prawa pracy mogą także pisać na adres: kancelaria@bydgoszcz.pip.gov.pl. W treści korespondencji wymagane są imię, nazwisko oraz adres. W przypadku ich braku automatycznie zostaje wysłana wiadomość z prośbą o uzupełnienie, a wniosek zostaje przyjęty do realizacji dopiero po uzupełnieniu braków. Zapytania skierowane zostają do sekcji PIP, która w terminie 30 dni zobowiązana jest udzielić odpowiedzi. Jak mówi inspektor pracy Krzysztof Krzemień pytający nie powinni obawiać się ujawnienia swoich danych, ponieważ pracowników PIP obowiązuje tajemnica służbowa.

 

    Zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem skrzynek mailowych oraz do osobistego lub telefonicznego korzystania z porad dyżurujących specjalistów.

    Odpowiedzi ekspertów na niektóre zadawane do tej pory pytania publikujemy tutaj.

Mirosława Roszak, 23 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry