Przedstawiamy infografiki przygotowane przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska, które wyjaśnią, czym tak naprawdę jest dyrektywa ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym oraz posłużą obaleniu powszechnie krążących mitów na temat jej rzekomo szkodliwego charakteru.

     - Kilkuletnie starania o przyznanie wydawcom praw pokrewnych zbliżają się do finału. Głosowanie w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym odbędzie się w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej we wtorek 26 marca – informuje Marek Frąckowiak, Dyrektor Generalny Izby Wydawców Prasy w Warszawie.

     Obok grafiki, które pomogą zrozumieć o co walczą wydawcy treści publikowanych w internecie. Jeśli chcesz wiedzieć: po co powstaje dyrektywa, co z wolnością w sieci, czy dyrektywa nałoży na użytkowników jakieś obowiązki oraz chcesz poznać odpowiedzi na wiele innych pytań, koniecznie przejrzyj tę prezentację.

(mj), 21 III 2019

 

* 26 marca podczas głosowania w Parlamencie Europejskim w Strasburgu unijna dyrektywa o prawach autorskich została poparta bez poprawek. "Za" głosowało 348 europosłów, 274 było przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. [przyp. mr, 26 marca 2017 r., 13.00].

 

Inne teksty na ten temat:

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na rynku cyfrowym

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry