Zjazd rodzinny stał się okazją do wspomnień z historii rodu
  fot. Magdalena Lachowicz 

Korytkowo

W niedzielę 5 czerwca w Gościńcu Perła Korytkowa niedaleko Trląga (gm. Janikowo) odbyło się II Ogólnopolskie Spotkanie Rodu Kaszyńskich. Głównym inicjatorem spotkania był Stanisław Kaszyński i to on był też głównym organizatorem tegorocznego spotkania.

Jak sam mówi to poprzednie spotkanie rodu, które również odbyło się w Perle Korytkowa przed dwoma laty wzmocniło jego pragnienie jeszcze bliższego i pełniejszego poznania grona rodaków. To pragnienie oprócz zorganizowania kolejnego zjazdu zaowocowało u pana Stanisława wydaniem publikacji książkowej pt. Kaszyńscy. 1454 biogramy. Niedzielna uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Trlągu, gdzie odprawiona została msza św. w intencji członków rodu.

Eucharystię uświetnił koncert skrzypcowy Marty Opas z Brudzewa. Po mszy św. nastąpił przejazd do Korytkowa, gdzie na wszystkich uczestników czekała gorąca kawa i ciasto. Następnie rozpoczęło się spotkanie konferencyjne i oficjalne otwarcie spotkania. Stanisław Kaszyński powitał przybyłych 225 członków rodu Kaszyńskich oraz wręczył upominki tym osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy o dziejach rodu. Konferencja obejmowała także omówienie dziejów wybranych gałęzi rodu, organizację stowarzyszenia i strony internetowej rodu, wypowiedzi gości. Zebrani mieli także możliwość obejrzenia  filmu z I spotkania rodu, które odbyło się w 2009 roku oraz wystawę wybranych publikacji, dokumentów i fotografii dotyczących historii rodu Kaszyńskich. W trakcie spotkania odbyła się prezentacja nowej książki oraz gobelinów herbowych.

Po wspólnym obiedzie wzorem poprzedniego spotkania odbył się także konkurs plenerowy polegający na rzucie podkową zakończony wręczeniem upominków jego uczestnikom. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja tortów oraz wykonano pamiątkową fotografię obecnych w zjeździe członków rodu Kaszyńskich.

Szczegóły w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej, 9 czerwca. Więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

Magdalena Lachowicz, 8 VI 2011

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry