Sołtys Cienciska Henryk Wozniak własnoręcznie po walcowaniu rozprowadzał i wyrównywał resztki kamienia na utwardzanej drodze w kierunku Cienciska Wybudowań
  fot. Magdalena Lachowicz

Ciencisko

Wykonanie prac remontowych pochłonęło 7.500 zł brutto.

Sołectwo Ciencisko w ramach funduszu sołeckiego na rok 2011 ma w budżecie Strzelna zagwarantowaną kwotę 11.346 zł. W ramach tych środków wykonana została modernizacja odcinka drogi gruntowej, która wskazana została przez Radę Sołecką w drodze podjętej uchwały. Wykonaniem prac przy przebudowie zajęła się firma PHU Drog-Trans Jarosława Pomagiera z Kruszy Duchownej.
30 sierpnia trwało walcowanie drogi wysypanej kruszywem wapiennym. Zmodernizowany został odcinek długości około 600 m, od drogi powiatowej biegnącej przez wieś w kierunku Cienciska Wybudowań.
Jak dowiedzieliśmy się od sołtysa Cienciska Henryka Wozniaka, droga w kierunku wybudowań ma długość około 2 km i na całym odcinku po 13 godzin pracowały zarówno równiarka, jak i walec drogowy, jednak zakupiony kamień został rozprowadzony na odcinku 600 m. - Na tę drogę całe życie wożony jest kamień i nie jesteśmy w stanie jej całkowicie wyremontować - powiedział reporterowi Pałuk sołtys Wozniak.

Magdalena Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1021 (36/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry