Artykuł tygodnia
  • Nie każdy może być "stopką"
    Nie każdy może być

         Na przejściu dla pieszych przez ul. Szpitalną przy skrzyżowaniu z ul. Aliantów w ostatnich dniach nie ma osoby, która dba o bezpieczeństwo pieszych pokonujących tę ruchliwą ulicę, tzw. stopki. Burmistrz apeluje, żeby tym bardziej uważać, bo aktualnie nie ma osoby, która mogłaby zastąpić dotychczasową. Ta zaś przebywa na zwolnieniu.

Sołtys Cienciska Henryk Wozniak własnoręcznie po walcowaniu rozprowadzał i wyrównywał resztki kamienia na utwardzanej drodze w kierunku Cienciska Wybudowań
  fot. Magdalena Lachowicz

Ciencisko
     600 m drogi z funduszu sołeckiego
     Wykonanie prac remontowych pochłonęło 7.500 zł brutto.

     Sołectwo Ciencisko w ramach funduszu sołeckiego na rok 2011 ma w budżecie Strzelna zagwarantowaną kwotę 11.346 zł. W ramach tych środków wykonana została modernizacja odcinka drogi gruntowej, która wskazana została przez Radę Sołecką w drodze podjętej uchwały. Wykonaniem prac przy przebudowie zajęła się firma PHU Drog-Trans Jarosława Pomagiera z Kruszy Duchownej.
     30 sierpnia trwało walcowanie drogi wysypanej kruszywem wapiennym. Zmodernizowany został odcinek długości około 600 m, od drogi powiatowej biegnącej przez wieś w kierunku Cienciska Wybudowań.
     Jak dowiedzieliśmy się od sołtysa Cienciska Henryka Wozniaka, droga w kierunku wybudowań ma długość około 2 km i na całym odcinku po 13 godzin pracowały zarówno równiarka, jak i walec drogowy, jednak zakupiony kamień został rozprowadzony na odcinku 600 m. - Na tę drogę całe życie wożony jest kamień i nie jesteśmy w stanie jej całkowicie wyremontować - powiedział reporterowi Pałuk sołtys Wozniak.

Magdalena Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1021 (36/2011)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2016 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry