Na 15-kilometrowym odcinku ze Żnina do Damasławka na kierowców nadal czekają utrudnienia. Ruch wahadłowy na odcinkach o długości ok. 500 m oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h obowiązują w Juncewie, Słębowie, Sarbinowie i Żninie-Wsi. 

     Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej 251 od granic z województwem wielkopolskim do Żnina. W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą zachować ostrożność.

     Jak informuje rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich Michał Sitarek prace trwają w kilku miejscach jednocześnie i są to: Juncewo - wjazd od strony Wielkopolski i wyjazd w kierunku Żnina, Słębowo - wjazd od strony zachodniej i wyjazd w kierunku Żnina, Sarbinowo - wjazd od strony Wielkopolski oraz Żnin-Wieś.

     Na tych sześciu odcinkach (każdy długości ok. 500 m) kierowcy muszą ograniczyć prędkość do 40 km/h. Ruch w tych miejscach sterowany jest sygnalizacją świetlną i odbywa się wahadłowo jednym pasem drogi. 

     Obecnie na drodze wojewódzkiej 251 wywożone są ścięte drzewa oraz usuwane ich korzenie, a wkrótce ruszy przebudowa przepustów. Na czterech odcinkach od strony Żnina wykonawca  dokonuje bardzo dużej wymiany gruntu (miejscami nawet do głębokości ok. 2 m). Trwają także prace przygotowawcze do budowy pierwszych warstw konstrukcyjnych oraz nad poszerzaniem drogi pod nowe nasypy.

     Ostatecznie jezdnia ma otrzymać szerokość 7 metrów, powstanie 6 skrzyżowań skanalizowanych (z prawoskrętami i lewoskrętowami) z drogami powiatowymi, 22 skrzyżowania z drogami gminnymi, a także 20 nowych zatok autobusowych. Konstrukcja drogi ma zostać wzmocniona do przenoszenia obciążeń rzędu 10 ton na oś, a przy trasie powstaną ciągi pieszo-rowerowe.

     Zakończenie wszystkich robót planowane jest na czerwiec 2018 roku, a o bieżących zmianach w organizacji ruchu będziemy informować.

(mr), 19 VI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry