Ulice Szubińska i Jana Pawła II w Łabiszynie będą w tym roku modernizowane. Nieopodal rynku, na placu przy ul. Sienkiewicza, powstanie parking na około 30 miejsc.

     W gminie Łabiszyn rozstrzygnięte zostały przetargi na kostkę brukową, gruz i usługi sprzętowo transportowe. Wyłoniona została także firma, która dostarczy podsypkę. Przetarg na dostawę elementów wibroprasowanych wygrała oferta złożona przez Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych Terrazzo Jacka Kulupy z Kąkolewic. Łączna szacunkowa wartość przedmiotu zamówienia wynosi 260.768,61 zł brutto. Przetarg na dostawę kruszywa wygrało Bydgoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Łączna szacunkowa wartość przedmiotu zamówienia wynosi 218.940 zł brutto. Przetarg na usługi sprzętowo-transportowe wraz z obsługą operatorską wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowo-Transportowe Autotransport Pawła Konopy ze Smerzyna. Łączna szacunkowa wartość zamówienia wynosi 452.025 zł brutto. W formie zapytania ofertowego wybrany został także dostawca podsypki cementowej. Jest to Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zen-Bud Zenona Błażejewskiego z Łabiszyna, które ma dostarczyć materiału za szacunkową wartość 13.626 zł. W sumie koszt materiałów wyniesie gminę około 1.100.000 zł.
     Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek poinformował, że materiały te posłużą do modernizacji ciągów komunikacyjnych w mieście, czyli do zmodernizowania ul. Szubińskiej i ul. Jana Pawła II, a także do budowy wspólnie z Bankiem Spółdzielczym parkingu przy ul. Sienkiewicza. Wykonawcami będzie brygada remontowa funkcjonująca przy Urzędzie Miejskim.
     Jeśli chodzi o parking przy ul. Sienkiewicza, to w tej chwili trwa geodezyjne odtwarzanie granic. Kosztami utworzenia tego parkingu gmina dzieli się z Bankiem Spółdzielczym. Bank już zakupił działki pod parking, a gmina zajmie się dostawą materiałów i zapewnieniem siły roboczej.
     - Dzielimy się kosztami 1:1 - mówił burmistrz. - Na końcu dokonamy wzajemnych rozliczeń. Wstępnie szacujemy, że będzie tam około 30 miejsc parkingowych.
     Gmina Łabiszyn może zaangażować się w budowę tego parkingu na podstawie zawartego partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to inwestycja celu publicznego, która służyć będzie wszystkim mieszkańcom, a nie tylko klientom Banku Spółdzielczego.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1312 (14/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry