Wprawdzie oficjalny projekt tymczasowej organizacji ruchu w Żninie ma zostać przedłożony przez wykonawcę przebudowy drogi wojewódzkiej dziś (1 czerwca) lub jutro, ale wiemy już, jakie są jego założenia.

     Z naszych informacji wynika, że Eurovia, czyli wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 251 z Damasławka do Żnina, przedstawi do końca tego tygodnia Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu projekt tymczasowej organizacji ruchu w stolicy Pałuk. Będzie to związane z zamknięciem ul. Dworcowej do ul. Zamkniętej. Most na Gąsawce będzie przebudowywany. Potrwa to kilka miesięcy.
     Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Szkolnej i ul. Sadowej. Skręt z ul. Szkolnej od strony Rydlewa w ul. Sądową ma być możliwy. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed dwóch tygodni, gdy ul. Szkolną i Sądową uczyniono dwukierunkową na czas naprawy dziury w ul 700-lecia, a jednocześnie nie zaklejono znaku zakazu skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony Rydlewa.
     Projekt, który zostanie złożony przez wykonawcę drogi wojewódzkiej uwzględnia też wniosek Urzędu Miejskiego w Żninie. Chodzi o to, aby ul. 700-lecia od kościoła św. Floriana do skrzyżowania z ul. Parkową była w tym czasie w ogóle wyłączona z ruchu. Nie będzie to dotyczyło tylko mieszkańców tego odcinka.
     Firma Eurovia chce, aby transport ciężarowy powyżej 3,5 ton w ogóle omijał miasto w czasie zamknięcia ul. Dworcowej. Ciężarówki będą kierowane objazdami przez Łabiszyn i Szubin.
     Projekt tymczasowej organizacji ruchu będzie podlegał jeszcze zaopiniowaniu przez policję i samorządy. Kiedy wykonawca zamierza zamknąć ul. Dworcową, jeszcze nie wiadomo, ale powinno to stać się faktem w najbliższych tygodniach.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1320 (22/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry