Do końca sierpnia wykonawca ma czas na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Firma jednak chce wykonać to zadanie możliwie szybko, aby podczas Pałuckich Targów Rolnych nie było już utrudnień
w ruchu drogowym.

Od poniedziałku prowadzone są roboty na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Jeden pas ruchu został zamknięty. fot. Magdalena Kruszka
Od poniedziałku prowadzone są roboty na ul. Gnieźnieńskiej w Żninie. Jeden pas ruchu został zamknięty. fot. Magdalena Kruszka

     17 lipca firma Dom-Bruk z Januszkowa na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych przystąpiła do budowy ciągu pieszo-rowerowego z lewej strony ul. Gnieźnieńskiej w Żninie, patrząc od strony ronda. Wiążą się z tym utrudnienia w ruchu drogowym. Jeden pas jezdni został zamknięty i wytyczony został objazd.
     Andrzej Górzyński, p.o. dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie poinformował, że zadanie będzie realizowane w dwóch etapach. Pierwszy etap robót już został rozpoczęty, czyli prace na odcinku od ronda do ul. Łąkowej. Drugi etap to roboty prowadzone od ul. Łąkowej do ul. Sportowej. Działania prowadzone są po lewej stronie jezdni, patrząc od ronda, poza pasem drogi. Wykonywane będą chodniki, zatoczki i zjazdy. Andrzej Górzyński informuje jednak, że wykonawca prowadzi roboty przy krawędzi jezdni, więc musi zająć jeden z pasów. Dla jadących od strony Gąsawy wytyczono objazd ul. Sportową i dalej Składową.
     - Dopóki będą prowadzone roboty, jeden pas jezdni będzie zablokowany i obowiązywać będzie objazd - powiedział Andrzej Górzyński i podkreślił, że zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie także samochodów ciężarowych i ciągników sprzedających rzepak i zboże do Zakładów Zbożowych. - Dostaliśmy zatwierdzenie takiej organizacji ruchu i jeśli kierowcy będą stosować się do znaków, to nie będzie problemów komunikacyjnych.
     Roboty prowadzone na ul. Gnieźnieńskiej powodują, że zakorkowana jest ul. Składowa. Kierownik budowy Rafał Późniak zapowiedział, że ekipa będzie się starała jak najszybciej zakończyć pracę i udrożnić jezdnię w całości.
     - Jesteśmy tutaj dopiero drugi dzień i już widać zaawansowanie robót - powiedział Rafał Późniak. - Idzie nam błyskawicznie. Co prawda mamy czas na zrealizowanie tego zadania do końca sierpnia, ale chcielibyśmy się z tym uporać wcześniej. Jeśli pogoda nam na to pozwoli, to liczę, że może tydzień czy dwa tygodnie wcześniej zakończymy roboty. Przewiduję, że na targi rolne ulica będzie już przejezdna.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1327 (29/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry