Od 19 października przez miesiąc wyłączona z ruchu będzie ulica Ogrodowa w Szubinie, ponieważ prowadzone będą na niej prace budowlane, które rozpoczęto już w sierpniu. Starosta wydał zgodę na zamknięcie ulicy 12 października, ale decyzja ta zacznie obowiązywać po siedmiu dniach. W papierowym wydaniu tygodnika Pałuki nr 41/2017 błędnie napisaliśmy, że droga nie będzie przejezdna już od czwartku 12 października.

Od 19 października przez co najmniej miesiąc ul. Ogrodowa w Szubinie będzie zamknięta. Wykonawca będzie budował kanalizację, wodociąg i nawierzchnię. rk, fot. Piotr Bembenek
Od 19 października przez co najmniej miesiąc ul. Ogrodowa w Szubinie będzie zamknięta. Wykonawca będzie budował kanalizację, wodociąg i nawierzchnię. rk, fot. Piotr Bembenek

     W środę 11 października zespół starosty nakielskiego do spraw zarządzania ruchem na drogach gminnych i powiatowych dokonał wizji lokalnej ulicy Ogrodowej w Szubinie. W wizji uczestniczyli też funkcjonariusze policji z szubińskiego komisariatu. Komisja zaopiniowała pozytywnie projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Ogrodowej.
     Planowane jest zamknięcie tej ulicy od czwartku 19 października na odcinku od skrzyżowania a ul. Bema do bramy szpitala. Objazdy i dojazd do szpitala z ul. Kcyńskiej będzie możliwy przez ul. Lipową, Tysiąclecia i Pałucką, a także przez ul. Leśną.
     Ulica Ogrodowa zostanie zamknięta na około miesiąc, ale możliwe, że dla ruchu pojazdów będzie wyłączona na dłużej. Wszystko zależy od postępu prac budowlanych. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zrządzania Budynkami szubińskiego ratusza Wiesław Stepczyński powiedział nam, że zaplanowanych prac nie można wykonać bez zamykania ulicy.
     W tym czasie wykonawca przewiduje kanalizację deszczową, wodociąg, korytowanie nawierzchni (wymiana gruntu itp.) i położenia nowej nawierzchni.
     Przypomnijmy, że wykonawcą ulicy jest konsorcjum firm, w którym liderem jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Affabre sp. z o.o. z Bydgoszczy, a partnerem firma Dromaks Piotra Myszkiera z Bydgoszczy.
     Remont ulicy Ogrodowej jest częścią większego projektu związanego z budową ronda u styku ulic Wiewiórowskiego, Pałucka, Tysiąclecia i Ogrodowa, budową przystanku autobusowego i parkingu w ramach projektu Park & Ride, budową nowej ulicy łączącej rondo z ul. Kcyńską, a także remontem całej ul. Tysiąclecia i budową pętli dla autobusów szkolnych przy SP nr 2 w Szubinie. Dalsze prace budowlane maja być prowadzone do 2020 r.

Remigiusz Konieczka, 12 X 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry