W sobotę 14 października między 10.30 a 10.40 ma się odbyć uroczystość odsłonięcia tablicy na rondzie w Żninie, które będzie nosiło im. Leona Lichocińskiego. Ruch samochodów na rondzie ma być w tym momencie zatrzymany.

     Na początku września Rada Miejska w Żninie podjęła uchwałę w sprawie nadania rondu na skrzyżowaniu ulic: 700-lecia, Gnieźnieńskiej, Kl. Janickiego i Dworcowej imienia Leona Lichocińskiego. W związku z tym, że w najbliższy weekend w Żninie odbywa się europejski zlot kolei wąskotorowych, okazja ta zostanie wykorzystana do odsłonięcia tablicy na rondzie. Leon Lichociński to legendarny przewodnik po Muzeum Kolei Wąskotorowej.
     Dlatego Urząd Miejski w Żninie zdecydował o zorganizowaniu skromnej uroczystości odsłonięcia na rondzie tablicy z imieniem jego nowego patrona właśnie w czasie zlotu kolei.
     Dawid Kolasa, rzecznik ratusza poinformował, że ma to się odbyć między 10.30 a 10.40 w sobotę. Do Komendy Powiatowej Policji w Żninie został złożony wniosek o wstrzymanie ruchu pojazdów na tym skrzyżowaniu w czasie uroczystości. Rzecznik dodał jednak, że w praktyce należy się spodziewać 2-3 minutowego wstrzymania ruchu.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1339 (41/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry